5/5

Irena Logonder, Logopeda

SpinaliS pozwala na aktywne ciało w prawidłowej pozycji

SpinaliS dzięki swojej ruchliwości optymalnie zaspokaja potrzebę ruchu dziecka również podczas leczenia. Pozwala na utrzymanie aktywnego ciała w prawidłowej pozycji, co jest niezbędnym punktem wyjścia dla lepszej motoryki mowy, a tym samym skuteczniejszej terapii logopedycznej. 

5/5

Marko Kogovšek

Krzesło SpinaliS jest dokładnie tym, czego brakuje piłce, aby osoba mogła normalnie siedzieć w środowisku pracy.

5/5

Robert Rolih, CEO at Uspeh d.o.o.

Dla mnie krzesło SpinaliS jest bezcenne

Zakup krzesła SpinaliS był jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Jako dyrektor firmy siedzę w biurze i na spotkaniach ponad 10-12 godzin dziennie. Przed zakupem SpinaliS prawie co noc bolały mnie plecy i czułem, że dalej już nie mogę. Na szczęście byłem na targach i natknąłem się na produkt, który rozwiąże te problemy. Mimo początkowych wątpliwości, czy fotel rozwiąże moje problemy i zastanawiania się, jak bym na nim siedział, zdecydowałem się go kupić.

Używam tego krzesła od miesiąca i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Plecy już mnie nie bolą, czuję się świetnie, cały dzień siedzenie na nim nie jest tak męczące jak na konwencjonalnych krzesłach. Klienci, którzy przychodzą do mojego biura, patrzą na nie z podziwem, bo to naprawdę coś wyjątkowego, a jednocześnie cieszącego się renomą na rynku. Czuję się, jakbym kupił najnowsze BMW lub Mercedesa. Krzesło SpinaliS jest dla mnie bezcenne, dlatego polecam je wszystkim moim znajomym i partnerom biznesowym.

5/5

Dušan Pušnik, okulista

Potrafię bardzo pozytywnie ocenić użytkowanie krzesła SpinaliS

SpinaliS wykorzystuję w pracy w gabinecie okulistycznym oraz przy operacjach oczu. W gabinecie mam dużo ruchów, które szczególnie obciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Duża elastyczność SpinaliS pozwala mi na to, aby siedzisko krzesła podążało za ruchami kręgosłupa. Krzesło SpinaliS odciąża plecy i równomiernie rozkłada ciężar. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​stosowanie SpinaliS pośrednio wzmocniło moje mięśnie pleców i pozwoliło na rozciąganie się w pozycji siedzącej przez kilka godzin. Dodatkowo świetny mobilny fotel umożliwia ciągłą adaptację całego ciała, co pomaga mi i mojemu podejściu do operacji.

Z krzesła korzystają również asystenci, którzy również bardzo pozytywnie odnoszą się do jego użytkowania. Nieustannie zachęcani do aktywności, wykorzystując cały kręgosłup i mięśnie pleców podczas siedzenia. Dzięki temu pomimo siedzenia wzmacniają mięśnie pleców, a kręgosłup jest w ciągłym ruchu, a więc pośrednio ćwiczą.

5/5

Emil Marinšek

Absolutnie najlepsze krzesło biurowe!

5/5

Maja Ferme

Ponieważ jestem wielką estetyką, przysięgając na jakość i wygodę, wybrałam SpinaliS Navigator, który zrobił wrażenie podczas testowania go w salonie. Naprawdę różni się od innych, które wypróbowałam w sklepach. Teraz mogę siedzieć bez zmartwień, bo mój SpinaliS to piękne połączenie czerwono-białej oprawy, które jest jednocześnie kobiece i nowoczesne, ale zawiera też nowatorskie podejście do tego, czego jako projektantka i przedsiębiorca szukałam od dawna.

5/5

Prof. Dr. n. med. Stjepan Gamulin

SpinaliS to doskonałe ergonomiczne rozwiązanie. W środkowej pozycji do jazdy, siedzenie ze sprężyną wymaga ciągłej regulacji mięśni kręgosłupa i utrzymania równowagi, a tym samym wyprostowanej postawy przy ciągłej aktywności mięśni kręgosłupa. Siedzenie w pozycji tylnej (spoczynkowej) zapewnia najlepsze ergonomiczne rozwiązanie siedzenia.

Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić ogromną przewagę SpinaliS nad innymi krzesłami. Krzesła SpinaliS działają. Od trzydziestu lat cierpię z powodu bólu w dolnej części pleców, a w ciągu ostatnich 12 lat miałam trzy silne ataki lędźwiowego kręgosłupa. Poradziłam sobie z tym poprzez fizjoterapię i regularne ćwiczenia. Po ostatnim ataku, pół roku temu, decyduję się na operację krążków międzykręgowych.

Stosuję od 5 miesięcy, teraz nie odczuwam bólu pleców, który miałam wcześniej po dłuższym siedzeniu. Dlatego mogę polecić krzesło SpinaliS każdemu, kto cierpi na ból w dolnej części pleców, a profilaktykę każdemu, kto jest narażony na długotrwałe siedzenie.

5/5

Aljaž Pegan, mistrz świata

O SpinaliS dowiedziałem się przypadkiem i wkrótce poczułem ulgę w kręgosłupie.

Gimnastykę uprawiam od 20 lat. Całe moje życie podporządkowane jest tylko jednemu celowi, jakim jest zdobycie medalu. Dlatego muszę być przygotowany psychicznie i fizycznie na każde zawody. W 1997 roku doznałem urazu kręgosłupa spadając z kija. Miałem poważną kontuzję i moja dalsza kariera sportowa była bardzo wątpliwa. Uniknąłem operacji, ponieważ po niej ruchomość kręgosłupa byłaby znacznie zmniejszona. Wypróbowałem każdą inną opcję. Różnymi terapiami udało mi się do pewnego stopnia naprawić kontuzję, ale nigdy nie wiem, kiedy poczuję ukłucie w dolnej części pleców. Utrzymuję ten stan dzięki regularnym wizytom u masażysty i kręgarza oraz nieustannym myśleniem o prawidłowym ułożeniu kręgosłupa w każdej pozycji. Ale ponieważ też się uczę, sporo czasu spędzam na czytaniu książek. Nawet siedząc zawsze zwracam uwagę na prawidłowe ułożenie kręgosłupa, co na normalnym krześle bywa bardzo bolesne i męczące. O SpinaliS dowiedziałem się przypadkiem i choć jego stosowanie wydawało mi się początkowo bezcelowe, szybko poczułam ulgę w kręgosłupie. Ponieważ kręgosłup jest we właściwej pozycji podczas siedzenia na tym krześle, mięśnie obok niego przejmują obciążenia kręgosłupa. Po siedzeniu na SpinaliS mój kręgosłup jest gotowy do nowej sesji treningowej bez dodatkowych ćwiczeń rozciągających, które były nieuniknione przed użyciem tego krzesła. Nie zapobiegłbym kontuzji używając go, ale jestem pewien, że użycie SpinaliS zaraz po kontuzji znacznie skróciłoby mój czas regeneracji.

5/5

Nikola Sekulovič, gitarzysta Dan D

Nie dbam już o nastawienie, mogę skupić się na muzyce. Niezbędny.

Lata gry na gitarze basowej ugodziły mnie w kręgosłup jakieś sześć lat temu. Po krótkiej i skutecznej terapii stworzyłem listę obowiązkowych urządzeń biurowych: oprócz biurka, laptopa, głośników, dodatkowego monitora i drukarki, na liście jest również Spinalis Basic. Ostatnio w końcu pomyślałem o domowej pracowni, ale szybko okazało się, że żadne z krzeseł w mieszkaniu nie nadaje się do normalnej pracy. Dobre doświadczenia skracają czas podejmowania decyzji. Rozmowa w SpinaliS skonkretyzowała potrzeby i w niedługim czasie dostałem kolejny, kombinowany fotel: podstawa to Basic (podłokietniki są zdejmowane w celu manewrowania z gitarą), a oparcie jest częścią modelu dentystycznego SpinaliS Dent. To dało mi wydajne, stabilne i aktywne narzędzie w studio. Ale najważniejsze jest to, że nie zajmuję się już nastawieniem, mogę poświęcić się muzyce. Niezbędny.

5/5

Špela Puc, Architekt

Myślę, że siedzenie na krześle to rewolucja

Pomysł, że wykonywanie ćwiczeń na plecy siedząc przy komputerze jest doskonały. Więc w wolnym czasie mogę leżeć na kanapie i czytać książkę bez wyrzutów sumienia i bez bólu pleców. Myślę, że siedzenie na tym krześle zastępuje „abs”, ponieważ oprócz mięśni pleców ćwiczą się również dolne mięśnie brzucha.

5/5

Lily Gradišek, pracownik administracyjny

Po kilku tygodniach użytkowania fotela sytuacja jest znacznie lepsza

Jestem w piątym miesiącu ciąży i boli mnie plecy z powodu dziecka. Ból pojawił się w pierwszym trymestrze, kiedy byłam zmuszona się położyć z powodu ciąży ryzykownej. Później ból nasilał się tylko podczas chodzenia i siedzenia. Po kilku tygodniach użytkowania fotela sytuacja jest znacznie lepsza. Do krzesła trzeba się przyzwyczaić, bo różnica między SpinaliS a normalnym krzesłem jest duża, ale siedzenie jest o wiele wygodniejsze, przede wszystkim jest dobre dla postawy i prawidłowej pozycji kręgosłupa, łagodząc ból.

5/5

Nataša Čebular

Teraz, kiedy muszę pracować w domu, widzę tylko, jak cenne jest moje krzesło biurowe Spinalis, które mam w swoim home office.

5/5

Branka Mercina, Przedsiębiorca

Moje mięśnie pleców są silniejsze, siedzenie jest właściwie wygodniejsze

Półtora roku temu po raz pierwszy poczułam, jak to jest, kiedy nie można wstać z łóżka. Po dokładnym zbadaniu lekarze znaleźli diagnozę: Dyski przepuklinowe L5, S1.

Po kilku miesiącach różnych terapii ból tylko się pogorszył. Ostatecznym lekarstwem była operacja, ale ból i zaburzenia neurologiczne również pozostały po operacji.

W sierpniu dowiedziałem się o opracowaniu krzesła do prawidłowego siedzenia. Otrzymałam prototyp do przetestowania. Mam to krzesło od pół roku. Mięśnie pleców są silniejsze, siedzenie jest właściwie wygodniejsze i mniej inwazyjne niż inne dostępne dla mnie krzesła. Ponieważ mam świadomość, że moja kariera zawodowa potrwa jeszcze kilka lat, cieszę się, że otrzymałam możliwość korzystania z tego krzesła w pracy iw domu. Szkoda, że kupiłam krzesło dopiero po operacji. Prewencyjne używanie tego krzesła mogło potencjalnie zapobiec konieczności operacji i silnemu bólowi, który towarzyszył mi przez te wszystkie lata.

5/5

Mojca Divjak

SpinaliS jest korzystny dla wszystkich, młodych i starszych, którzy większość dnia spędzają w pozycji siedzącej

Krzesło SpinaliS z ruchomym siedziskiem to coś więcej niż tylko krzesło. Dzięki swojej elastyczności umożliwia indywidualne określenie najbardziej odpowiedniej pozycji ciała, jednocześnie kierując użytkownika do właściwej pozycji podczas siedzenia.

„Aktywne siedzenie” na krześle SpinaliS stabilizuje aktywność mięśni pleców, co poprawia napięcie mięśniowe, wzmacnia mięśnie podporowe, dynamiczne efekty siedzenia pozwalają na lepsze ukrwienie krążków międzykręgowych i tym samym chroni kręgosłup przed negatywnymi skutkami długotrwałego siedzenia na konwencjonalnych krzesłach. Uważam, że krzesło SpinaliS jest korzystne dla wszystkich, młodych i starszych, którzy większość dnia spędzają na siedząco.

5/5

Tjaša Konc

Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem Spinalis. Odkąd siedzę na krześle Spinalis, nie mam już problemów z bólem pleców.

5/5

Prim. JANEZ TASIČ

Krzesło polecam wszystkim, którzy długo siedzą 

Społeczeństwo staje się siedzące, dzieci siedzą w szkole i w domu. Siedzą odrabiając lekcje, siedzą godzinami przy komputerach lub oglądając telewizję. To samo dotyczy dorosłych i osób starszych. Zrezygnowaliśmy z aktywnego kształtowania naszej sylwetki

Chcąc czuć się komfortowo podczas siedzenia, musimy wzmocnić te mięśnie, które wspierają kręgosłup. Musimy również wspierać obie naturalne krzywizny kręgosłupa, co jest ważne, aby prawidłowo siedzieć, czyli aktywnie siedzieć. W przypadku długotrwałego przymusowego siedzenia zwłaszcza uczniowie szkół podstawowych siedzą niewłaściwie. Z biegiem lat może to prowadzić do niewłaściwej pozycji siedzącej. Ryzyko stania się jednym z wielu pacjentów z problemami kręgosłupa jest tutaj. Od wielu lat zalecane jest siedzenie na dużych gumowych piłkach. Siedzenie na piłce aktywizuje ciało do szukania i utrzymywania równowagi. Wzmacnia to wcześniej opisane mięśnie.

Ciągły ruch, który jest wymagany podczas siadania na SpinaliS, wzmacnia mięśnie pleców, podczas gdy kręgi i krążki międzykręgowe są równomiernie obciążone. Dzięki aktywnemu siedzeniu możemy zapobiec urazom kręgosłupa. Polecam krzesło SpinaliS wszystkim, którzy siedzą przez długi czas, zwłaszcza jeśli siedzisz w niewłaściwych i niewygodnych pozycjach.

5/5

Lidija Dolenc Carotta, B. Sc. Communication Studies Marketing Dir

Dziś każdy pracownik ma swoje własne krzesło SpinaliS

Pierwsze krzesło SpinaliS dostaliśmy w naszym biurze dwa i pół roku temu. Ponieważ wszyscy szybko zdaliśmy sobie sprawę, że jest to krzesło, które zmusza do aktywnego siedzenia i utrzymywania prawidłowej postawy ciała, co pozwala na pozbycie się bólu pleców po ośmiogodzinnym dniu pracy, wszyscy o to walczyliśmy. Dziś każdy pracownik ma swoje krzesło SpinaliS. Z pewnością jest to najlepsze krzesło, jakie znam.

5/5

Vesna Erhart

Tworzę na nim od prawie 15 lat.

Mój Spinalis był, po komputerze, pierwszym podstawowym aktywem, który kupiłem, otwierając firmę. Tworzę na nim od prawie 15 lat. Poza skórą, która teraz zostanie dla mnie wymieniona, nadal jest bez skazy. W XXI wieku jest to prawie niemożliwe. Teraz, gdy muszę pracować w domu, widzę tylko, jak cenny jest mój Spinalis,

5/5

Zdenko Podlesnik, Manager

Siedzenie na krześle SpinaliS przypomina rekreację

SpinaliS znacząco różni się od krzeseł, z których do tej pory korzystałem. SpinaliS wymaga aktywnego siedzenia i zapobiega niewłaściwej postawie podczas siedzenia. Siedzenie na SpinaliS jest podobne do rekreacji: mięśnie pleców są stale lekko napięte i aktywne, ruch jest łatwiejszy. Po dłuższym siedzeniu czuję się jak po umiarkowanym wypoczynku, a nie sztywny i zmęczony jak po siedzeniu w długiej wymuszonej pozycji. Potrzebujesz trochę czasu, aby przyzwyczaić się do siedzenia na SpinaliS, ale bardzo szybko zdajesz sobie sprawę z jego pozytywów.

SpinaliS to rewolucyjny produkt wysokiej jakości, który może znacznie zmniejszyć skutki nadmiernego siedzenia. SpinaliS poprawił jakość mojego życia.

 

5/5

Noah Charney

Super krzesła, które są wyjątkowo zaprojektowane, pozwalają delikatnie ćwiczyć mięśnie pleców, a jednocześnie są całkowicie wygodne. Jedna z najlepszych inwestycji!

5/5

Brigita Bukovec, Olympijska srebrna medalistka

To jest to, czego potrzebuję!

Po karierze sportowej miałam problemy z kręgosłupem, więc unikałam długotrwałego siedzenia jako takiego (przed komputerem). Zmieniałam sporo krzeseł, a także wydałam dużo pieniędzy bez powodzenia. Teraz w końcu go znalazłam! SpinaliS to jedyne krzesło, które zostało zaprojektowane tak, aby dopasować się do mnie, a nie odwrotnie, dzięki czemu moje ciało wytrzymuje długie siedzenie bez bólu. Ponieważ chcę również dla moich dzieci jak najlepiej, od razu stało się jasne, że one również będą z niego korzystać. To jest to, czego wszyscy potrzebujemy!

5/5

Marko Potrč, rekordzista Guinessa

Pomimo tego, że na SpinaliS siedziałem nieprzerwanie przez 122 godziny i że poza studiem nie było zbyt wiele ruchu, ten czas minął bez bólu kręgosłupa.

Przed ustanowieniem rekordu długo i intensywnie myślałem o odpowiednim fotelu, dzięki któremu mógłbym pokonać 122 godziny nieprzerwanego nadawania radia, a tym samym nieprzerwanego siedzenia. Na szczęście słyszałem o krześle SpinaliS i sam opis zrobił na mnie wrażenie. Kiedy testowałem krzesło, było jasne: to będzie krzesło, na którym ustanowię rekord świata! Pomimo tego, że siedziałem dobre 122 godziny i nie było zbyt wiele ruchu poza studiem, ten czas spędziłem bez bólu pleców, który najczęściej pojawia się po długim siedzeniu. Tym samym, pomimo obaw wielu, cały kręgosłup stał się tą częścią, która sprawiała mi najmniej problemów. SpinaliS z pewnością ogromnie mi pomógł w moim przedsięwzięciu.

5/5

Prof. Dr. sci. JANKO POPOVIC

SpinaliS jest ważny w profilaktyce schorzeń kręgosłupa

Pomysł skonstruowania krzesła z ruchomym siedziskiem wydaje mi się jedną z bardzo ważnych rzeczy w zapobieganiu degeneracji dysków. Ze względu na ciągły ruch, mięśnie oparcia muszą pracować w nieustannie, dzięki czemu nie dochodzi do jednostronnego obciążenia kręgosłupa i krążków międzykręgowych, ale obciążenie rozkłada się na cały obszar kręgosłupa, czasem bardziej z jednej strony, czasem bardziej z drugiej .

Poleciłbym to krzesło pacjentom z bólami krzyża i innych części kręgosłupa, szczególnie dla osób, które dużo siedzą lub są w wymuszonej pozycji siedzącej w pracy, aby zapobiec najczęstszym problemom związanym z kręgosłupem. Wydaje mi się, że jest to jeden z ważnych środków zapobiegawczych mających na celu zmniejszenie dolegliwości kręgosłupa.

5/5

Dr. DONALD J. HOPKINS, Chiropraktyk.

Wypróbuj to krzesło, plecy ci podziękują

SpinaliS jest przeznaczony do korygowania nieprawidłowej postawy. Jest idealny dla osób, które pracują cały dzień w pozycji siedzącej. Zapewnia wsparcie dla kręgosłupa i poprawia postawę, co jest niezbędne dla osób, które borykają się z bólami dolnego odcinka kręgosłupa. Wypróbuj to krzesło, plecy ci podziękują.

5/5

Tina Rutar Leban, psycholog

Uważam, że Spinalis ma pozytywny wpływ na postawę.

SpinaliS oferuje dzieciom możliwość innego, ciekawszego ruchu niż te, do których przywykły siedząc na zwykłych krzesłach, ale jednocześnie daje im również możliwość bardziej zabawnego przejścia od poważnej pracy w szkole. Uważam, że Spinalis ma wiele pozytywnych skutków na postawę ciała, a dodatkowo, z psychologicznego punktu widzenia, bardzo pomaga w ułatwieniu pracy w szkole i skupieniu się na nauce.

5/5

RAŠA SRAKA, mistrzyni europy w judo

SpinaliS pozwala mi teraz godzinami siedzieć przy biurku w domu bez żadnych problemów.

SpinaliS poleciły mi koleżanki, ale kiedy zobaczyłam go u fizjoterapeuty, też chciałam go wypróbować i po kilkukrotnym siedzeniu na SpinaliS byłam pod wrażeniem. Do ruchliwości siedziska przyzwyczaiłam się bez żadnych problemów, a już po kilku godzinach siedzenia na nim poczułam, że mój kręgosłup jest odciążony i stale w prawidłowej, niemęczącej pozycji. SpinaliS pozwala mi godzinami siedzieć przy biurku w domu bez żadnych problemów.

5/5

Jože Kos

Siedzenie to przyjemność

Krzesła SpinaliS to naprawdę świetna rzecz. Minęły cztery lata bez problemów z plecami, więc gratulujemy wszystkim, którzy pomogli w opracowaniu tego produktu. Po pierwszym tygodniu moje mięśnie bolały jeszcze bardziej, więc chciałem zwrócić krzesło. Po trzech tygodniach ból ustąpił i teraz siedzenie jest przyjemnością.

5/5

Ales Štor, Computer expert

Duży krok w kierunku zdrowego kręgosłupa

Moje problemy z plecami zaczęły się od pływania na desce. Coraz częściej czułem drganie pleców, czasami nawet prawie sparaliżowany. Później problem pojawił się również podczas wykonywania innych aktywności fizycznych. Zdałem sobie więc sprawę, że znalazłem się wśród tych, którzy muszą zwracać uwagę na plecy.

Oprócz zajęć sportowych wzmacniających mięśnie pleców spróbowałem również SpinaliS. Wcześniej byłem niezdyscyplinowany, jeśli chodzi o siedzenie, często zgarbiony. Mięśnie pleców są w ten sposób całkowicie rozluźnione, a ciężar przejmuje dolna część pleców. Dłuższe siedzenie pogorszyło moje problemy. Z SpinaliS niedyscyplina nie jest już dozwolona. Z moim SpinaliS mięśnie pleców są cały czas napięte, dzięki czemu są wzmacniane nawet podczas siedzenia, jednocześnie niosąc ciężar, który wcześniej obciążał kręgosłup.

SpinaliS nie jest cudownym lekiem, ale z pewnością jest dużym krokiem w kierunku zdrowego kręgosłupa.

5/5

Rok Škrlec

Wysokiej jakości krzesło, idealne do długiego siedzenia i pracy przy biurku. Polecam.

5/5

Damjana Žerjal

To jednorazowe rozwiązanie i jednorazowa inwestycja w Twoje zdrowie– SpinaliS.

Praca biurowa nie jest tak łatwa, jak wiele osób sobie wyobraża. To prawda, że ​​charakter pracy jest przyjemny, ale siedzenie po osiem godzin dziennie, fatalna postawa i wielkie szkody, jakie wyrządzamy własnemu kręgosłupowi?

Czy zauważyłeś, że czasami twój kręgosłup płonie, że boli cię dolna część pleców, że czasami masz też bardzo zmęczone i ciężkie nogi? Wszystko to spowodowane jest głównie niewłaściwą postawą. Bardzo dobrze to rozumiałam, kiedy miałam okazję w pracy wykonywać pracę biurową na krześle SpinaliS. Ból zniknął po chwili.

Niestety „zgubiłam” krzesło SpinaliS, kiedy przeniosłam się do nowej pracy. Może wydawać się to niewiarygodne, ale wszystkie wyżej wymienione niedogodności wkrótce powróciły. Cierpiałam przez chwilę, ale potem zdecydowałam się na SpinaliS również w moim nowym miejscu pracy. Wkrótce moje samopoczucie znów się poprawiło. Po pracy mam jeszcze dość energii na inne zajęcia w życiu prywatnym.

Tak więc – nie czekaj na jutro, ale już dziś zrób coś bardzo cennego dla Twojego kręgosłupa i dobrego samopoczucia! Jednorazowym rozwiązaniem i jednorazową inwestycją w Twoje zdrowie jest – SpinaliS.

5/5

Janja Orel

Teraz zamówiłem jeszcze jeden do domu.

Krzesło Spinalis używam w swoim gabinecie od 15 lat i jest to dla mnie jedyne, najlepiej działające krzesło. Teraz zamówiłam kolejne do domu, bo nie wiem jak będzie w przyszłości z pracą w domu. Polecam, plecy ci podziękują.

5/5

Darija Strah, ginekolog

Serdecznie polecam krzesło SpinaliS każdej przyszłej mamie

Jestem mamą dwójki dzieci, a podczas drugiej ciąży przez cały czas prowadziłam poradnię ginekologiczną, a w domu wciąż czekały na mnie zwykłe codzienne obowiązki. Być może właśnie dzięki krzesłu Spinalis, regularnemu codziennemu ćwiczeniu, które nie przekraczało 15 minut, w ciąży czułam się wyjątkowo dobrze.

Gorąco polecam SpinaliS każdej przyszłej mamie, ponieważ każda piękna godzina w ciąży to znacznie więcej niż reszta godzin w życiu.

5/5

Majda Anžin

Krzesło SpinaliS umożliwia ciągły ruch miednicy

W ostatniej dekadzie fabryki wyprodukowały szeroką gamę krzeseł (krzesło Gugu) oraz urządzenia (piłka, poduszka w kształcie klina) ułatwiające dłuższe siedzenie bez bólu. Siedzenie należy wielokrotnie przerywać lub zmieniać pozycję siedzącą. Kiedy kogoś słuchamy, stykamy się z oparciem krzesła (powierzchnia siedziska odchylona do tyłu) i kiedy piszemy, odsuwamy się (powierzchnia siedziska pochylona do przodu). Miednica odgrywa ważną rolę w siedzeniu, ponieważ przy każdym nachyleniu zmienia się również pozycja kręgosłupa. Musimy więc upewnić się, że mamy silne mięśnie w ciele, które zadbają o to, aby odległość między kością łonową, a mostkiem była przez cały czas taka sama (we wszystkich trybach siedzenia) i aby ta odległość się nie zamykała lub zginała kręgosłupa i żeby siedzenie nas nie męczyło.

Piłka terapeutyczna i fotel SpinaliS pozwalają na ciągły ruch miednicy, co jest bardzo ważne, ponieważ prawidłowe ułożenie miednicy i kręgosłupa wpływa na oddychanie i trawienie, wzmacnia mięśnie przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej postawy i równowagi ciała.