Zadbaj o zdrowy kręgosłup

Częste ćwiczenia, relaks i zdrowy tryb życia pomogą Ci zachować zdrowy kręgosłup.

Poznaj swój kręgosłup

Każdy komponent ma swoją rolę do odegrania; ich wspólne działanie umożliwia ruch. Ogólny opis kręgosłupa: Dyski międzykręgowe w zdrowym kręgosłupie przechwytują i łagodzą wstrząsy i wibracje; kręgi zapewniają odpowiednie podparcie pleców. Stawy kręgosłupa umożliwiają ślizganie się kręgów względem siebie. Stawy międzywyrostkowe umożliwiają skręcanie i obracanie, a także zapewniają elastyczność i stabilność, jednocześnie zapewniając, że nie ma zwichnięcia więzadeł. Nerwy, w szczególności układ nerwowy, ostrzegają przed przeciążeniem lub innymi wadami, podczas gdy mięśnie umożliwiają ruch. Kręgosłup podtrzymuje górną część ciała, będąc stale napięty. Obciążenie kręgosłupa mierzy się ciśnieniem w krążkach międzykręgowych wytworzonym przez ciężar ciała, postawę i ciężar zewnętrzny.

Każda część kręgosłupa składa się z jeszcze mniejszych kawałków, które sprawiają, że kręgosłup mimo, że jest mocny to wciąż elastyczny.

Obciążenie kręgosłupa

Najmniejsze obciążenie kręgosłupa jest w pozycji leżącej. W pozycji stojącej więzadła i mięśnie przejmują część obciążenia krążków międzykręgowych. Podczas siedzenia rozluźniają się mięśnie i więzadła, co zwiększa obciążenie i ucisk na krążki międzykręgowe. Zła postawa jeszcze bardziej zwiększa obciążenie. Ponieważ siedzimy przez dłuższy czas, nasze mięśnie i więzadła stają się coraz luźniejsze. Tym samym zwiększa się obciążenie innych części kręgosłupa, które przejmują ciężar nieaktywnych partii ciała, co prowadzi do kontuzji. Zwiększony ucisk na krążki międzykręgowe jest nawet przez krótszy czas korzystny. Podobnie jak ćwiczenie mięśni – wzmacnia krążki międzykręgowe i utrzymuje je w zdrowiu.

Częste ćwiczenia, relaks i zdrowy tryb życia pomogą Ci zachować zdrowy kręgosłup.

Dlaczego dochodzi do urazów?

Urazy występują głównie z powodu przeciążenia pleców i niewystarczających ćwiczeń. W obu przypadkach kręgosłup zaczyna tracić elastyczność, a mobilność staje się ograniczona. Nadmierne i stałe obciążenie krążków międzykręgowych powoduje rozlanie zawartego w nich płynu. Dzięki stopniowemu odwodnieniu krążków międzykręgowych odległość między krążkami zmniejsza się. Powoduje tarcie, którego częstą konsekwencją jest ucisk nerwu lub nawet uszkodzenie krążków międzykręgowych.

Remedium firmy SpinaliS to aktywne siedzenie, które poprzez nieustanny ruch wzmacnia mięśnie, utrzymuje elastyczność więzadeł oraz zapobiega nadwyrężaniu poszczególnych partii kręgosłupa.

Rozwiązanie na długotrwałe siedzenie

SpinaliS to jedyne krzesło, które oferuje komfort nowoczesnego krzesła biurowego. Jednocześnie naśladuje aktywne siedzenie na piłce terapeutycznej – to ostatnie jest tym, co terapeuci polecają jako najlepsze narzędzie do zdrowego siedzenia.

ERGONOMIC SHAPE

for painless sitting

MANUFACTURED LOCALLY

and premium materials

MEDICAL ACCESSORY

with international awards

100.000 USERS

with you since 1999

A free trial in your home
We want you to choose the most suitable chair for your needs. Completely free of charge, we will bring the chair to your home, where you will be testing it for one week. For an optimal experience of active sitting in your home, talk to our specialists about the advantages and essential characteristics of SpinaliS chairs.

Co użytkownicy mówią o krzesłach SpinaliS?