Aktywne siedzenie na krzesłach SpinaliS to doskonała profilaktyka dla utrzymania zdrowego kręgosłupa.

Szkoła Przyjazna Dla Kręgosłupa

Z jedną ze szkół podstawowych w Lublanie zrealizowaliśmy projekt „Szkoła Przyjazna Dla Kręgosłupa”. Monitorowaliśmy dwie klasy uczniów. Jedna z nich została wyposażona w powszechnie używane krzesła szkolne, natomiast druga klasa miała krzesła SpinaliS przeznaczone dla dzieci siedzących i pracujących w szkole. Fizjoterapeuta i ortopeda co roku sprawdzali postawę uczniów, siłę mięśni pleców i ogólny stan kręgosłupa. Za pomocą klipów wideo psycholog monitorował koncentrację dzieci podczas lekcji. Po pięciu latach różnica między obiema klasami była zauważalna. Lepszy rozwój mięśni pleców i brzucha, lepsza postawa i mniejsza nadwaga dzieci to cechy uczniów korzystających z krzeseł SpinaliS. Dotychczasowe odkrycia pokazują, że dzieci również potrzebują aktywnego siedzenia.

Dzieci uważają, że krzesła SpinaliS są równie zabawne, jak przejażdżki w parku rozrywki. Przy okazji dają bardzo pozytywne skutki dla zdrowia i postawy.

Krzesło SpinaliS Basic…

Krzesło biurowe SpinaliS z ruchomym siedziskiem zapewnia dobrą postawę bez wysiłku. Jednocześnie zaspokaja potrzebę ruchu dziecka podczas odrabiania lekcji, nauki lub innych czynności siedzących.


SpinaliS Basic z siedziskiem i oparciem o regulowanej wysokości oraz okrągłym podnóżkiem jest odpowiedni już dla pierwszoklasistów. Dzięki regulowanej wysokości oparcia i siedziska fotelik będzie rósł wraz z dzieckiem  przez całe dzieciństwo, a młodość pozostanie jego niezastąpionym przyjacielem.

Krzesła SpinaliS zaprojektowaliśmy tak, aby zachęcały do ​​ciągłego ruchu, umożliwiając dziecku poruszanie się i siedzenie w sposób bezinwazyjny, wydajny, bez użycia rąk, a jednocześnie zabawny.

Problemy z kręgosłupem i zła postawa w dzieciństwie będą powodować kłopoty w dorosłym życiu

Dr n. med. Ivica Flis Smaka

Specjalista Fizjoterapii i Rehabilitacji

Wczesne lata są kluczem do zdrowego kręgosłupa, szczególnie w okresie szybkiego wzrostu między 6, a 12 rokiem życia. Zła postawa we wczesnym dzieciństwie i okresie dojrzewania (czy to w szkole, czy w czasie spędzonym przed komputerem/TV), ciężkie torby szkolne, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej – wszystkie te czynniki wpływają na rozwój układu mięśniowo-szkieletowego. Problemy z kręgosłupem w latach szkolnych będą sprawiać kłopoty w dorosłym życiu.

Okres wzrostu jest istotny dla rozwoju dobrej postawy

Prof. Janko Popovic, M.D. D. Sc., Orthopedist

Złą postawę można poprawić.

Okres dorastania ma kluczowe znaczenie dla rozwoju prawidłowej postawy. Różne wpływy otoczenia (siedzenie przez dłuższy czas, noszenie ciężkich tornistrów w jednej ręce, kucanie nad biurkiem itp.) mogą prowadzić do trwałej nieodpowiedniej postawy. Dziecko o złej postawie staje się dorosłym o złej postawie. W późniejszym życiu ruch, utrzymanie równowagi i praca powodują większe obciążenie mięśni. Rezultatem jest zmęczenie, niższa produktywność i szybsze starzenie się tkanki. Dobrą wiadomością jest to, że słaba postawa jest często konsekwencją niewystarczającej i nieprawidłowej aktywności mięśni. Można go całkowicie poprawić dzięki woli i dyscyplinie (w przeciwieństwie do deformacji lub urazu). Uważam, że idea ruchomego siedziska jest niezbędna do zapobiegania złej postawie i zwyrodnieniu dysków. Już w wieku szkolnym polecam krzesło SpinaliS. Pozwala na aktywne siedzenie, wzmacnia mięśnie, a jednocześnie daje dzieciom swobodę ruchu.

Dzieci, które siedzą na krzesełkach SpinaliS dłużej pozostają skupione. Łatwo przyzwyczajają się do siedzenia przy biurku i szybciej odrabiają prace do szkoły.

Zadbaj o kręgosłup w najważniejszym czasie!

SpinaliS Basic jest po prostu idealny dla dzieci. Z dodatkowym okrągłym podnóżkiem zapewnia optymalne siedzenie podczas zabawy, nauki i prac domowych. Regulowane oparcie i podłokietniki rosną razem z dzieckiem. Twoje dziecko może korzystać ze swojego SpinaliS Basic w młodości.

Przyjemne z pożytecznym

Tina Rutar Leban, Psycholog

Instytut Badań Edukacyjnych, Lubljana

SpinaliS daje dzieciom możliwość wykonywania innych, bardziej ekscytujących ruchów niż te, do których przywykły siedząc na zwykłych krzesłach. Jednocześnie daje możliwość zabawnego przejścia od zabawy do poważnej pracy w szkole. Moim zdaniem Spinalis wpływa na postawę na wiele pozytywnych sposobów. Z psychologicznego punktu widzenia znacznie ułatwia pracę szkolną i lepszą koncentrację podczas nauki. Projekt »Szkoła Przyjazna Dla Kręgosłupa« ma moje pełne poparcie. Trzymam kciuki, że w przyszłości będzie jeszcze więcej szkół i więcej uczniów biorących udział w tym projekcie.

Inwestycja, której nigdy nie będziesz żałować

Zwolnienie dla dzieci podczas nauki w domu

Dla optymalnego rozwoju dzieci potrzebują ćwiczeń, zabawy i relaksu. Dzięki krzesełkom SpinaliS nauka w domu i praca domowa stają się wciągające i o wiele przyjemniejsze dzięki konikom na biegunach — jak nazywają je dzieci. Na ich przerwę przygotowaliśmy kilka zabawnych treści:
  • Wybierz kolorowankę
  • Rozwiąż Sudoku
  • Ćwiczenia dla rozluźnienia w fotelu SpinaliS