SpinaliS jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy siedzą dłużej niż dwie godziny dziennie. Zapobiega kontuzjom i bólom spowodowanym wydłużonym czasem siedzenia na zwykłych krzesłach ze stałym siedziskiem. Szczególnie polecany dla dzieci i młodzieży. Ze względu na proces nauki w tym okresie dzieci dużo siedzą. W konsekwencji ich mięśnie nie rozwijają się prawidłowo, co prowadzi do problemów z kręgosłupem w późniejszym życiu. Z powodu niewystarczających ćwiczeń i szybkiego wzrostu ich mięśnie nie zapewniają wystarczającego wsparcia kręgosłupa.

Krzesła SpinaliS umożliwiają siedzenie na dwa sposoby. Pierwsza jest aktywna, co oznacza, że ​​siedzimy na środku siedzenia, a nasze mięśnie są zaangażowane. Drugi sposób polega na tym, że siadamy do tyłu siedziska i opieramy się o oparcie. W ten sposób nasze mięśnie są lekko rozluźnione, chociaż utrzymujemy aktywność naszego ciała ze względu na potrzebę utrzymania elastycznej równowagi siedziska.

Zależy to od aktualnego stanu fizycznego mięśni wspierających plecy. Przeciętnie pierwsza faza trwa kilka godzin, podczas gdy druga faza może potrwać od kilku dni do dwóch tygodni, zanim mięśnie będą wystarczająco silne, aby wspierać kręgosłup.
Po dwóch lub trzech dniach może pojawić się lekki ból mięśni, trwający zwykle dzień lub dwa. Jest to normalna reakcja na aktywność mięśni i doskonały znak, że wcześniej nieaktywne mięśnie ponownie zaczęły podpierać kręgosłup.

Krzesła SpinaliS umożliwiają siedzenie na dwa sposoby. Pierwsza jest aktywna, co oznacza, że ​​siedzimy na środku siedzenia, a nasze mięśnie są zaangażowane. Drugi sposób polega na tym, że siadamy do tyłu siedziska i opieramy się o oparcie. W ten sposób nasze mięśnie są lekko rozluźnione, chociaż cały czas utrzymujemy aktywność naszego ciała ze względu na potrzebę zachowania elastycznej równowagi siedziska.

Zalecamy, aby użytkownicy z wadą kręgosłupa (zwłaszcza po ciężkich urazach, po operacji lub poważnej diagnozie) skonsultowali się z ortopedą przed zakupem fotela SpinaliS. Lekarz zaleci pacjentowi użycie piłki terapeutycznej lub fotela SpinaliS.

Standardowy czas dostawy wynosi od 3 do 5 dni od zaksięgowania wpłaty. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt biuro@zdrowekrzesla.pl lub tel. 512731933  .
Krzesło SpinaliS podąża za ruchem ciała, utrzymując w ten sposób kręgosłup w równowadze. Regulowane siedzisko SpinaliS porusza się z każdym ruchem ciała w kierunku ruchu miednicy oraz kręgosłupa i zawsze utrzymuje kręgosłup w prawidłowej pozycji.
SpinaliS znacząco pomaga w utrzymaniu zdrowego kręgosłupa. Podczas siedzenia na krześle SpinaliS mięśnie pleców i brzucha są cały czas aktywne; stają się silniejsze, odciążają dyski i kręgi oraz zapobiegają urazom i bólom pleców.
Tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Ale po kilku dniach aktywnego siedzenia SpinaliS staje się cudownie wygodny. Na początku przyzwyczajania się do SpinaliS uczucie jest nieco niezwykłe, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do zwykłych krzeseł ze stałym siedziskiem. Jesteśmy przyzwyczajeni do siedzenia z rozluźnionymi mięśniami pleców, co prowadzi do wad kręgosłupa. Siedzenie na SpinaliS można porównać do siedzenia na piłce terapeutycznej, gdzie cały czas musimy utrzymywać równowagę. Choć na początku wydaje się to trudne, bardzo szybko przyzwyczajamy się do aktywnego siedzenia.
Jest to całkowicie normalne zjawisko, które przy regularnym użytkowaniu krzesła minie. Siedzenie na Spinalis przez pierwsze kilka dni wymaga pewnego wysiłku, ponieważ organizm potrzebuje trochę czasu, aby przystosować się do aktywnego siedzenia. Kiedy mięśnie stają się silniejsze, siedzenie na krześle SpinaliS staje się czystą przyjemnością. Zalecamy, aby przez pierwsze kilka dni siedzieć bardziej z tyłu siedzenia, z plecami opartymi o oparcie. Siedzenie w ten sposób zmniejszy również ruchy siedzenia i aktywność mięśni. Silne mięśnie pleców odgrywają kluczową rolę we wspieraniu kręgosłupa. Nawet po siedzeniu przez dziesięć lub więcej godzin na krześle SpinaliS plecy nie bolą.
Agencja Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych Republiki Słowenii zarejestrowała krzesła SpinaliS jako a medical device.Liczne badania kliniczne z piłką terapeutyczną wykazały, że aktywne siedzenie jest najzdrowszym sposobem siedzenia. To samo aktywne siedzenie to podstawowa idea krzeseł SpinaliS. Dzięki równoczesnemu ruchowi miednicy i kręgosłupa aktywują mięśnie i zapobiegają nieprawidłowemu ruchowi, który jest najczęstszą przyczyną deformacji i bólu kręgosłupa. Wiele pochlebnych recenzji lekarzy oraz opinie zadowolonych użytkowników potwierdzają skuteczność SpinaliS.

Krzesła SpinaliS są produktem rodzimego, słoweńskiego rozwoju. Jest to oryginalny, innowacyjny patent wymyślony przez Tomaža Hama, właściciela HAM LLC. Poza dwoma elementami cała produkcja odbywa się w Słowenii pod nadzorem HAM LLC i we współpracy z podwykonawcami.

Nie ma magicznej mocy, która leczy wszystkie problemy kręgosłupa. Prawdą jest jednak, że SpinaliS może w większości przypadków drastycznie zmniejszyć lub nawet wyeliminować ból pleców. Według opini ortopedy dr. PopovičKrzesło SpinaliS należy do profilaktyki łagodzącej problemy z kręgosłupem.

Zdrowy kręgosłup to „młody” kręgosłup w sensie elastyczności, sprężystości i jędrnej tkanki miękkiej otaczającej elementy kostne. Zdrowy kręgosłup gwarantuje aktywne życie, dobrą postawę, swobodny i nieograniczony ruch, życie bez bólu, mrowienia i innych problemów.

Aktywne siedzenie oznacza, że ​​mięśnie i inne tkanki miękkie umożliwiają pozycję siedzącą, a nie elementy zewnętrzne, takie jak oparcie, biurko, podłokietnik itp.

Doskonałe krzesło ergonomiczne powinno zapewniać prawidłowe i aktywne siedzenie. Ponieważ ludzie mają się poruszać, liczba mięśni w naszym ciele jest trzykrotnie wyższa niż liczba kości; dlatego nie ma jednej idealnej pozycji statycznej. Najlepiej, jeśli nasze mięśnie są zawsze aktywne podczas siedzenia.

Przepuklina krążka międzykręgowego to uszkodzenie wyściółki i tkanki łącznej między kręgami, zwykle spowodowane nadmiernym obciążeniem lub urazem kręgosłupa. Pomiędzy kręgami kręgosłupa znajdują się 23 krążki. Są to niewielkie panele składające się z płynnego rdzenia i twardej tkanki łącznej, pełniące funkcję amortyzatorów naszego ruchu i sił grawitacyjnych.
Trwała wymuszona postawa statyczna, forsowna praca manualna i powtarzające się asymetryczne wzorce ruchowe mogą prowadzić do mikrourazów, przepukliny dysku lub skurczów mięśni w okolicy lędźwiowej, powodując ból w dolnej części pleców.

Odpowiednie ćwiczenia powinny zaangażować wszystkie mięśnie podporowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Mięśnie rdzenia potrzebują wytrzymałości i elastyczności.

To niemożliwe. Mianowicie zaprojektowaliśmy krzesło Spinalis, aby promować aktywne siedzenie. Spróbuj usiąść głębiej w siedzisku i oprzeć dolną część pleców o podparcie lędźwiowe; w ten sposób siedzenie będzie się mniej poruszać.

Najbardziej odpowiednim krzesłem dla dzieci jest Basic. Mogą z niego korzystać nawet pierwszoklasiści. Wysokość siedziska i oparcia jest regulowana, dzięki czemu krzesełko podąża za rozwojem dziecka i zapewnia wieloletnią satysfakcję jego użytkownikom. Istotne jest, aby podczas siedzenia stopy leżały płasko na ziemi. Aby to osiągnąć, możesz użyć dodatkowego okrągłego podnóżka, jeśli nogi Twojego dziecka nie są jeszcze wystarczająco długie.

Fotele SpinaliS są sprzętem medycznym i pełnią podobną funkcję jak piłka ortopedyczna lub terapeutyczna. Siedząc w fotelach SpinaliS wzmacniamy mięśnie pleców i brzucha. Aktywne siedzenie zapobiega i łagodzi ból spowodowany złą postawą i wydłużonym czasem siedzenia. Krzesła SpinaliS to nie tylko wysokiej jakości krzesła biurowe. Są uważane za dodatek do dobrego samopoczucia i inwestycję w twoje zdrowie.

Krzesła SpinaliS nie wymagają specjalnej konserwacji. Od czasu do czasu należy je przetrzeć wilgotną szmatką i delikatnym detergentem. Metalowe elementy krzesła i jego istotne części zapewniają dłuższą żywotność produktu i redukują ewentualne wady. Zespół SpinaliS usunie potencjalną usterkę w ciągu kilku dni.

Do naszych ręcznie robionych krzeseł używamy najwyższej jakości materiałów o oczekiwanym długim okresie użytkowania. Mamy nadzieję, że przy regularnym i prawidłowym użytkowaniu krzesło będzie Ci służyło przez minimum 10 do 15 lat. Jak w przypadku każdego materiału, oczekiwana długość życia krzesła zależy od sposobu użytkowania i pielęgnacji krzesła. Jeśli jakakolwiek część Twojego krzesła wymaga wymiany, nie wahaj się skontaktować z nami pod adresem biuro@zdrowekrzesla.pl lub tel. +48512731933.

Na wszystkie części metalowe (rama, podstawa, mechanizm regulacji wysokości) udzielamy trzyletniej gwarancji. Gwarancja pokrowca i tkaniny to 1 rok. Deklarowana żywotność krzeseł SpinaliS to 7 lat (link do bezpieczeństwa zakupów i gwarancji)

Dobra gwarancja zakupu oznacza, że ​​klient jest uprawniony do zwrotu krzesła Spinalis w ciągu 30 dni od daty dostawy, jeśli siedzenie w SpinaliS nie spełnia jego potrzeb.