Krzesło polecam wszystkim, którzy długo siedzą 

Społeczeństwo staje się siedzące, dzieci siedzą w szkole i w domu. Siedzą odrabiając lekcje, siedzą godzinami przy komputerach lub oglądając telewizję. To samo dotyczy dorosłych i osób starszych. Zrezygnowaliśmy z aktywnego kształtowania naszej sylwetki

Chcąc czuć się komfortowo podczas siedzenia, musimy wzmocnić te mięśnie, które wspierają kręgosłup. Musimy również wspierać obie naturalne krzywizny kręgosłupa, co jest ważne, aby prawidłowo siedzieć, czyli aktywnie siedzieć. W przypadku długotrwałego przymusowego siedzenia zwłaszcza uczniowie szkół podstawowych siedzą niewłaściwie. Z biegiem lat może to prowadzić do niewłaściwej pozycji siedzącej. Ryzyko stania się jednym z wielu pacjentów z problemami kręgosłupa jest tutaj. Od wielu lat zalecane jest siedzenie na dużych gumowych piłkach. Siedzenie na piłce aktywizuje ciało do szukania i utrzymywania równowagi. Wzmacnia to wcześniej opisane mięśnie.

Ciągły ruch, który jest wymagany podczas siadania na SpinaliS, wzmacnia mięśnie pleców, podczas gdy kręgi i krążki międzykręgowe są równomiernie obciążone. Dzięki aktywnemu siedzeniu możemy zapobiec urazom kręgosłupa. Polecam krzesło SpinaliS wszystkim, którzy siedzą przez długi czas, zwłaszcza jeśli siedzisz w niewłaściwych i niewygodnych pozycjach.