Przewlekłe bóle kręgosłupa stanowią jedną z najczęściej występujących dolegliwości na świecie. Przez to, iż problem ten może dotyczyć nawet 70% dorosłych, traktowany jest jako choroba cywilizacyjna, szczególnie w krajach wysokorozwiniętych. Ból pleców w zależności od charakteru możemy podzielić na ostry, podostry, przewlekły oraz nawrotowy.[1] Każdy z nich negatywnie wpływa na samopoczucie oraz wydajność pacjenta. Problem najczęściej dotyka osób pracujących w pozycji siedzącej, w tym studentów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto wybierać krzesła Spinalis.

Jakie są najważniejsze funkcje kręgosłupa?

Kręgosłup odpowiada za spełnianie wielu funkcji w naszym organizmie. Wśród jego najważniejszych zadań możemy wymienić stabilizację i ochronę rdzenia kręgowego. Ponadto służy jako narząd ruchu, stanowiąc miejsce przyczepu wielu mięśni. Dodatkowo to właśnie kręgosłup umożliwia utrzymywanie wyprostowanej postawy ciała, pełniąc funkcję podporową. W związku z tym kręgosłup człowieka charakteryzuje szczególnie wysoką masą oraz odpornością na uszkodzenia. Warto podkreślić przy tym, iż wszystkie dysfunkcje mięśniowe negatywnie wpływają na jego możliwości ruchowe.[2] Krzesło Spinalis umożliwia zachowanie odpowiedniej równowagi napięcia mięśniowego, stanowiąc tym samym narzędzie profilaktyczne w walce z bólem pleców.

Jakie krzesła zdrowotne Spinalis warto wybrać do codziennej nauki?

Fotele Spinalis świetnie sprawdzają się w warunkach domowych, z tego powodu mogą być z powodzeniem użytkowane przez studentów oraz pracowników naukowych podczas wielogodzinnego siedzenia. Sprawdzają się zarówno w trakcie nauki, jak i rekreacyjnego korzystania z komputera. Aktywny fotel Spinalis wyposażony jest w technologię sprężyn, które gwarantują elastyczność siedziska. Nie tylko będziesz samodzielnie utrzymywać równowagę, trenując przy okazji mięśnie grzbietu i brzucha, ale także poprawisz krążenie oraz pracę przepony. Właśnie dlatego Spinalis chair ERGONOMIC kompleksowo zadba o profilaktykę zdrowia pleców oraz zwiększy produktywność codziennej pracy.

Krzesła Spinalis – najlepsze rozwiązanie do akademika

Krzesło Spinalis sprawdzi się w każdych warunkach. Jeśli mieszkasz w akademiku lub niewielkim pokoju, wybierz krzesło Spinalis SMART o wyjątkowej kompaktowej budowie. Siedzisko gwarantuje maksymalny komfort pracy, przy jednoczesnych niewielkich wymiarach. Ogromną zaletą tego modelu jest małe oparcie, dzięki któremu bez trudu zmieścisz fotel pod biurkiem. Nie posiada przy tym podłokietników, przez co może być wykorzystywane także w laboratoriach. Już dziś sprawdź wszystkie krzesła Spinalis i znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie.

[1] Profilaktyka przewlekłych bólów kręgosłupa, Warszawa, 2020, https://bipold.aotm.gov.pl/assets/files/ppz/2020/RPT/4%20BIP%20RAPORT_zalec_techn_art_48aa_profilaktykia_przewleklych_bolow_kregoslupa.pdf (22.03.2023), s. 2.

[2] Maryla Szpala, Agata Skorupińska, Karolina Kostorz, Występowanie zespołów bólowych kręgosłupa – przyczyny i leczenie, Pomeranian J Life Sci, vol. 63, nr 3/2017, s. 42.