Pracujesz zdalnie z domu? Spędzasz długie godziny przed ekranem komputera lub laptopa? Zastanawiasz się, jak zadbać o swój bolący kręgosłup? Nadmierne napięcie mięśni, przeciążenia stawów oraz wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji negatywnie wpływają na jakość codziennego życia wielu pracowników biurowych. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób ergonomiczne krzesła z naszej oferty mogą zmniejszać występowanie poważnych dolegliwości bólowych.

Jakie są skutki siedzącego trybu życia?

Coraz większa liczba osób prowadzi siedzący tryb życia. Brak ruchu związany jest najczęściej z pracą biurową oraz rozrywką. Po zakończeniu pracy odpoczywamy, czytając książki, grając w gry, oglądając filmy oraz majsterkując. Wszystkie te czynności wykonujemy jednak na siedząco. Opisywany styl życia może prowadzić do szeregu dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, miednicy i kończyn dolnych, zamglenia umysłu, zwyrodnienia mięśni, problemów z oddychaniem oraz przyrostem masy ciała.[1] Kluczem do zachowania zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego jest wybór odpowiedniego fotela ergonomicznego. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych krzeseł do aktywnego siedzenia. 

Jak wybrać ergonomiczne krzesło do pracy w domu?

Wykonujesz swoje obowiązki zdalnie lub w trybie hybrydowym? Nie zapomnij o samodzielnym stworzeniu ergonomicznego stanowiska pracy w domu. Praca siedząca wiąże się z poważnym ryzykiem wystąpienia przeciążeń mięśniowo-szkieletowych. Należy zadbać tym samym m.in. o prawidłowe ustawienie siedziska na odpowiedniej wysokości oraz wyregulowanie monitorów. Podczas pracy należy zadbać przy tym o miejsce na nogi oraz utrzymywanie poprawnej postawy ciała .[2]

Zastanawiasz się, jaki fotel wybrać do pracy w domu? Postaw na nasze krzesła ergonomiczne do aktywnego siedzenia, które pozwalają na odtworzenie warunków siedzenia na piłce do ćwiczeń. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na codzienną aktywizację mięśni grzbietu oraz brzucha podczas pracy. Model SpinaliS HACKER odpowiada na wszelkie potrzeby współczesnych pracowników biurowych. Oparcie dostosowane jest do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dodatkowa regulacja podłokietników sprawia, że z siedziska mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny. Komfort użytkowanie podnosi przy tym praktyczne wykończenie z siatki. 

Ergonomiczne krzesło – najlepszy sposób na profilaktykę chorób

Mimo iż krzesło ergonomiczne na kręgosłup nie zastąpi codziennej dawki ruchu, może skutecznie zmniejszyć odczuwanie dolegliwości bólowych. SpinaliS HACKE sprawdza się zarówno podczas wykonywania obowiązków służbowych, jak i podczas rekreacyjnego korzystania z komputera. Ergonomiczne krzesła do aktywnego siedzenia stymulują mięśnie do ciągłej pracy, przyczyniając się do wzmocnienia i uelastycznienia tkanek. Następuje tym samym poprawa krążenia, co pozytywnie wpływa na naszą koncentrację, wzmacniając funkcje poznawcze. Nasze krzesło ergonomiczne na kręgosłup zmniejszy przy tym dolegliwości bólowe, dzięki czemu uciążliwe symptomy nie wpłyną negatywnie na jakość Twojego czasu wolnego. Już dziś zapraszamy do poznania naszej oferty produktowej!

[1] Marta Zasada, Jak siedzieć bez bólu, Materiały udostępnione przez ośrodek rehabilitacyjny Cemicus, http://osrodekcemicus.pl/wp-content/uploads/2014/07/siedzenie-bez-b%C3%B3lu.pdf (20.03.2023), s. 1.

[2] Joanna Kamińska, Tomasz Tokarski, Jak zorganizować ergonomiczne stanowisko z komputerem?, Materiały udostępnione przez Centralny Instytut Ochrony Pracy, 2016, s. 1.