Siedzący tryb życia jest jedną z najczęstszych przyczyn występowania dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jednym ze sposobów na zmniejszanie uciążliwych symptomów przeciążenia pleców jest częste zmienianie pozycji ciała. Powinna być ona jednocześnie ustalana indywidualnie oraz bazować na ciągłym pozostawaniu w ruchu.[1] Zależy Ci na stworzeniu ergonomicznego i przyjaznego dla pracowników środowiska? Zastanawiasz się czym zastąpić tradycyjne fotele biurowe? Zdrowe dla kręgosłupa krzesła aktywne z naszej oferty to doskonały sposób na walkę ze skutkami siedzącego trybu życia.

Jakie są zdrowotne skutki pracy siedzącej?

Praca biurowa oraz brak aktywności fizycznej w czasie wolnym prowadzą do siedzącego trybu życia, który może stanowić przyczynę licznych chorób cywilizacyjnych. Należą do nich m.in. problemy kardiologiczne, cukrzyca typu 2 oraz choroby nowotworowe. Światowa organizacja zdrowia zauważa przy tym, iż zwiększenie aktywności fizycznej mogłoby zmniejszyć liczbę zgonów nawet o 5 mln. rocznie.[2] Praca siedząca prowadzi także do występowania dolegliwości bólowych kręgosłupa i miednicy, utrudnionego oddychania w związku z niewłaściwą pracą przepony oraz zwyrodnienia mięśni.[3] Fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa skutecznie zmniejsza ryzyko występowania licznych powikłań zdrowotnych, które bezpośrednio przekładają się na spadek produktywności każdej firmy.

Jak działa krzesło biurowe ortopedyczne?

Twoi pracownicy często chodzą na zwolnienia lekarskie w związku ze schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego? Fotel biurowy ortopedyczny to świetna alternatywa dla tradycyjnych siedzisk biurowych, która pozwoli poprawić frekwencję zatrudnionych specjalistów. Nasze krzesła aktywne ułatwiają bowiem utrzymywanie odpowiedniej postawy ciała.  Naśladują warunki siedzenia na piłce ortopedycznej do ćwiczeń, stymulując tym samym mięśnie. Dzięki temu Twoi pracownicy będą nieustannie aktywizować mięśnie brzucha i kręgosłupa podczas siedzenia. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko korzystne dla zdrowia, ale także atrakcyjne wizualnie krzesło biurowe. Kręgosłup zostaje w ten sposób znacznie odciążony, pozytywnie wpływając na redukcję dolegliwości bólowych. 

Dlaczego warto wybrać aktywny fotel biurowy do swojej firmy?

Przede wszystkim zdrowe krzesło do biurka z naszej oferty pozytywnie wpływa na produktywność pracowników. Elastyczne sprężyny odpowiadają za stymulację mięśni oraz więzadeł, przyczyniając się tym samym do poprawy krążenia. Dzięki temu odblokowana zostaje przepona, a oddech staje się głębszy. To właśnie dlatego krzesło do biurka na zdrowy kręgosłup SpinaliS APOLLO wzmacnia zdolność koncentracji. Jest to także najlepszy sposób na profilaktykę poważnych chorób i dolegliwości bólowych. Zastosowanie dodatkowych poduszek, pozwala na skuteczne odciążenie miednicy oraz odcinka lędźwiowego. Krzesło biurowe dobre na kręgosłup posiada przy tym możliwość regulacji, przez co świetnie sprawdzi się w każdym biurze. Już dziś sprawdź naszą ofertę produktową i znajdź najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy!

[1] Dariusz Czaprowski, Justyna Leszczewska, Dominik Sitarski, Czy istnieje „idealna” pozycja siedząca?, Postępy Rehabilitacji, nr 3, 2014, s. 47.

[2] Wytyczne WHO dotyczące aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia: omówienie, https://apps.who.int/iris/handle/10665/341120 (dostęp 20.03.2023), 2021, s. 1.

[3] Marta Zasada, Jak siedzieć bez bólu, Materiały udostępnione przez ośrodek rehabilitacyjny Cemicus, http://osrodekcemicus.pl/wp-content/uploads/2014/07/siedzenie-bez-b%C3%B3lu.pdf (20.03.2023), s. 1.