Przewlekłe bóle kręgosłupa stanowią jedną z najczęściej występujących dolegliwości w populacji ogólnej. Ból odcinka lędźwiowego może dotyczyć nawet 70% osób dorosłych, natomiast odcinka szyjnego 50%, stając się tym samym chorobą cywilizacyjną.[1] W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie krzesła na kręgosłup z naszej oferty pomagają w skutecznej profilaktyce bólu kręgosłupa.

Jakie są najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa?

Wśród najczęstszych przyczyn występowania bólu kręgosłupa wymienia się siedzący tryb życia, niewłaściwą ergonomię pracy, nadwagę i otyłość oraz zmiany patologiczne całego układu mięśniowo-szkieletowego. Zaniedbanie niepokojących sygnałów może negatywnie wpłynąć na codzienne życie chorego. Do najpoważniejszych konsekwencji należy konieczność zmiany pracy oraz zaniechanie uprawiania niektórych dyscyplin sportowych.[2] Skuteczną profilaktyką mogą okazać się aktywne krzesła i fotele dobre dla kręgosłupa.

Jak działa krzesło dobre dla kręgosłupa?

Aktywne krzesło dla kręgosłupa z naszej oferty to sprawdzony sposób na zminimalizowanie dokuczliwych dolegliwości bólowych. Dzięki zastosowaniu technologii sprężyn, inspirowanej siedzeniem na piłce do ćwiczeń, siedzisko pozostaje elastyczne. Krzesło czy fotel na zdrowy kręgosłup umożliwia tym samym pozostawanie w nieustannym ruchu. Jak podkreślają fizjoterapeuci to właśnie częste zmienianie pozycji ciała stanowi optymalny sposób siedzenia.[3] W ten sposób zminimalizowane zostają liczne powikłania zdrowotne będące wynikiem prowadzenia siedzącego trybu życia. Krzesło jak i fotel biurowy zdrowy dla kręgosłupa zmusza do samodzielnego utrzymywania równowagi, umożliwiając tym samym naturalne wzmocnienie mięśni brzucha i grzbietu oraz poprawę krążenia.

Jakie krzesło dobre na kręgosłup wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór aktywnych krzeseł na zdrowy kręgosłup. Jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania do domu, postaw na klasyczny model SpinaliS ERGONOMIC, z którego mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny. Krzesło na kręgosłup przeznaczone jest do całodziennego siedzenia. Wygodne oparcie z siatki sprawia, że sprawdza się zarówno podczas pracy, jak i rekreacji. Z kolei SpinaliS HACKER to rodzaj aktywnego krzesła na kręgosłup, które możesz wykorzystywać z powodzeniem w warunkach domowych oraz w biurze. Szczególną uwagę zwraca przy tym wyprofilowane oparcie, stanowiące najlepsze podparcie dla kręgosłupa oraz regulowane podłokietniki. Ogromną zaletą modelu jest jednocześnie trwała i solidna konstrukcja.

Nasze krzesła stanowią doskonałą inwestycję na długie lata.

[1] Profilaktyka przewlekłych bólów kręgosłupa, Warszawa, 2020, https://bipold.aotm.gov.pl/assets/files/ppz/2020/RPT/4%20BIP%20RAPORT_zalec_techn_art_48aa_profilaktykia_przewleklych_bolow_kregoslupa.pdf (22.03.2023), s. 2.

[2] Natalia Agnieszka Walkowiak, Dolegliwości bólowe dolnego odcinka kręgosłupa, https://ppm.edu.pl/info/article/UMBbde1c6c9472f42fcb17645ed0d4c3432/ (22.03.2023), s. 236.

[3] Dariusz Czaprowski, Justyna Leszczewska, Dominik Sitarski, Czy istnieje „idealna” pozycja siedząca?, Postępy Rehabilitacji, nr 3, 2014, s. 53.