Jedną trzecią naszego życia spędzamy w pozycji siedzącej. Dlatego tak ważne jest dobranie krzesła do naszego ciała i umożliwienie zdrowego siedzenia. Wybierając ergonomiczne krzesło biurowe do pracy w domu lub uczniów odrabiających pracę domową, musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech:

Szerokość i głębokość siedziska powinny pasować do miednicy

Rozmiar i kształt siedziska powinny pasować do rozmiaru miednicy. Kolekcja krzeseł SpinaliS składa się z jedenastu różnych modeli o różnej wielkości siedziska – np. SpianliS Navigator posiada szerokie siedzisko. Jednocześnie Spinalis Basic jest bardziej odpowiedni dla dzieci, które potrzebują mniejszego siedziska.

W razie potrzeby oparcie i podparcie lędźwiowe powinny podtrzymywać twoje ciało.

Doskonałe ergonomiczne krzesło zapewnia odpowiednie podparcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Jeśli podparcie w odcinku lędźwiowym jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, szkodzi postawie. Ponieważ ludzie są różnej wielkości, krzesło musi mieć oparcie z regulacją wysokości, aby odpowiednio dopasować podparcie lędźwiowe. Większość krzeseł biurowych SpinaliS ma możliwość zmiany podparcia lędźwiowego, poruszając się razem z podłokietnikami. Kupując krzesełko dla dziecka możesz wybrać dodatkowy okrągły podnóżek. Pomaga dziecku odpocząć stopom, jeśli krzesełko jest zbyt wysokie.

Materiały powinny przepuszczać ciepło i oddychać przez cały czas.

Materiał pokrycia siedziska krzesła musi być wysokiej jakości, aby wytrzymać wiele lat, a jednocześnie powinien być jak najbardziej naturalny i przyjemny w dotyku. Materiał powinien być oddychający.

Wypełnienie krzeseł SpinaliS wykonane jest z wysokiej jakości pianki, która przewodzi ciepło i zachowuje swój kształt. Większość krzeseł SpinaliS pokryta jest bawełnianą tkaniną, która przepuszcza powietrze i zapobiega poceniu się.

Regulacja fotela powinna być łatwa.

Niektóre krzesła biurowe mają wiele funkcji regulacyjnych, często nieużywanych lub wcześniej regulowanych przez naszego współpracownika, który siedział na naszym krześle. Prosta regulacja to jedna z zalet krzeseł SpinaliS. Jedno pokrętło rownocześnie do regulacji wysokości oparcia i wysokości podłokietników.

Krzesło powinno umożliwiać aktywne siedzenie.

Siedzenie na terapeutycznej piłce, która aktywuje nasze mięśnie i sprzyja prawidłowej postawie, polecane jest przez lekarzy. Niestety piłka nie daje podparcia, co prowadzi do nadmiernego zmęczenia podczas długiego siedzenia podczas pracy lub nauki. Krzesła ergonomiczne SpinaliS umożliwiają siedzenie na dwa sposoby: aktywne siedzenie oraz siedzenie z trybem „odpoczynku”. Tak więc siedzenie na krześle SpinaliS wzmacnia mięśnie i promuje prawidłową postawę, zapewniając jednocześnie ergonomiczne podparcie i odpoczynek podczas dłuższego czasu siedzenia.