Oprócz doskonałego ergonomicznego krzesła, musimy zwrócić uwagę na odpowiednie rozmieszczenie przestrzeni roboczej.
Możemy to zrobić w pięciu prostych krokach i bez dodatkowych kosztów.

Dopasuj krzesło biurowe do biurka.

Połóż przedramiona i nadgarstki na biurku pod kątem prostym. Idealną ergonomiczną pozycję osiągamy, gdy kolana również utrzymują kąt 90 stopni, a stopy płasko przylegają do podłogi.

Dostosuj ekran komputera.

Idealnie odległość od ekranu powinna wynosić jedną rękę. Górna krawędź ekranu musi znajdować się na poziomie oczu lub nieco powyżej. Ta pozycja sprawia, że ​​szyja jest rozluźniona, a kręgosłup wyprostowany.

Przysuń klawiaturę i mysz bliżej.

Myszkę umieszczamy wystarczająco blisko, zapobiegając niepotrzebnemu rozciąganiu. Umieść klawiaturę i mysz na tej samej wysokości.

Zapewnij odpowiednie światło.

Wystarczająca ilość światła jest niezbędna dla zdrowia naszych oczu i lepszej wydajności w pracy. Jeśli istnieje naturalne źródło światła, powinniśmy jak najlepiej je wykorzystać. Musimy zwracać uwagę na położenie okna, które nigdy nie powinno znajdować się za naszymi plecami, aby nie oślepiało go światło.

Rusz się!

Mimo ergonomicznej przestrzeni roboczej, nadmierne siedzenie rzeczywiście ma zły wpływ na nasze zdrowie. Dlatego jednym z krytycznych elementów zdrowego miejsca pracy jest zmiana pozycji podczas pracy. Powinniśmy wstawać z pozycji siedzącej co 30 lub 60 minut, odbyć krótki spacer i delikatnie się rozciągnąć. Fotel Spinalis z ruchomym siedziskiem umożliwia częstszą zmianę pozycji ciała. Dzięki temu możemy siedzieć prosto bez wysiłku, jednocześnie wzmacniając mięśnie i zachowując zdrowy kręgosłup.