Siedzący tryb życia oraz utrzymywanie nieprawidłowej postawy ciała podczas pracy stanowią jeden z powodów występowania dolegliwości bólowych kręgosłupa. Szacuje się, iż ból odcinka krzyżowo-lędźwiowego może dotyczyć nawet 70% dorosłych, a odcinka szyjnego ok. 50% populacji. Mimo iż przeważnie nie sygnalizuje poważnych chorób, ma tendencje do nawrotów, co znacznie przyczynia się do obniżenia jakości życia.[1] Jednym ze sposobów radzenia sobie z bólem są aktywne krzesła do prostego siedzenia z naszej oferty. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak działają!

Co daje siedzenie na piłce terapeutycznej?

Wśród metod, pozwalających na zmniejszanie codziennych dolegliwości związanych z długotrwałym siedzeniem jest zastąpienie tradycyjnego siedziska piłką terapeutyczną. Charakteryzuje się niestabilnością, przez co zmusza użytkownika do aktywnego utrzymywania równowagi. Dzięki temu nieustannie stymuluje mięśnie do pracy, co pozytywnie wpływa na ich elastyczność. Aktywne siedzenie dodatkowo przyczynia się do polepszenia ukrwienia mięśni brzucha i pleców. Warto jednocześnie pamiętać o tym, iż nie należy korzystać z piłek zbyt długo.[2] Nie zapewniają bowiem żadnego podparcia, dlatego nie powinny być wykorzystywane dłużej niż dwie godzinny dziennie. Ciekawą alternatywą, przeznaczoną do całodziennego stosowania, jest krzesło do prostego siedzenia z oferty naszego sklepu.

Czy krzesła na proste plecy mogą zastąpić piłkę terapeutyczną?

Aktywne krzesło proste plecy bazuje na technologii sprężyn, dzięki którym siedzisko pozostaje elastyczne. Dzięki temu nie tylko wymusza samodzielne zachowywanie równowagi, ale także dostosowuje się do naszej ulubionej pozycji ciała, zapewniając tym samym najlepsze podparcie dla miednicy i kręgosłupa. Krzesła do prostego siedzenia z naszej oferty stanowią tym samym świetną alternatywę dla siedzenia na piłce ortopedycznej. Dodatkowo profesjonalny design sprawia, że krzesło do prostego siedzenia będzie pasować do biurowej aranżacji. Z tego powodu, w przeciwieństwie do piłki, może być stosowane także w obecności klientów.

Jakie krzesła na proste plecy wybrać?

Zastanawiasz się, jakie aktywne krzesło proste plecy wybrać? Postaw na uniwersalny model SpinaliS HACKER, który świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Wspomniane krzesło do prostego siedzenia posiada odpowiednio wyprofilowane oparcie z siatki, które gwarantuje optymalne podparcie wszystkich krzywizn kręgosłupa, przy jednoczesnym zachowaniu wymiany powietrza. Możliwość regulacji podłokietników sprawia przy tym, że z siedziska mogą korzystać także inni pracownicy firmy. Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie? Sprawdź wszystkie krzesła do prostego siedzenia z naszej oferty!

[1]Profilaktyka przewlekłych bólów kręgosłupa, Warszawa, 2020, https://bipold.aotm.gov.pl/assets/files/ppz/2020/RPT/4%20BIP%20RAPORT_zalec_techn_art_48aa_profilaktykia_przewleklych_bolow_kregoslupa.pdf (23.03.2023), s. 2.

[2] Arkadiusz Bohonos, Siedzenie na piłce w pracy, https://punktrehabilitacji.pl/siedzenie-na-pilce-lekarskiej-w-pracy/ (23.02.2023).